Psychoterapeutická a psychiatrická ordinace

Zadání

Prostor ordinace tvoří tři místnosti. Vstupní místnost by měla sloužit jako čekárna, tato místnost je zároveň sdíleným prostorem pro sousední, zatím nepronajatou ordinaci, je tak zapotřebí zabývat se „pouze“ polovinou prostoru. Následuje místnost pro interní porady, konzultace, individuální terapii s administrativním prostorem a místnost pro individuální, rodinnou a v neposlední řadě také skupinovou terapii. 

Previous
Next

Výchozí fakta

Jsme přesvědčeni, že správně uspořádaný prostor může mít obrovský vliv na náladu a rozpoložení klientů, kteří přicházejí do ordinace. Barevné ladění, výběr a rozložení nábytku značně ovlivňuje pocity komfortu a diskomfortu, zvláště když se pohybujeme v oblasti duševního zdraví člověka. Při zpracování této realizace jsme tak mysleli nejen na vytvoření praktičného a funkčního prostoru, ale i na to, aby ordinace působila příjemně a přívětivě a aby pomáhala lékařům a terapeutům ve vhodném nastavení atmosféry.

Proměna

Proměna


Uspořádání zón

  • Čekárna se proměnila v prostor s neformálním a moderním vzhledem.
  • Místnost pro individuální terapii a konzultace jsme rozdělili pomocí dřevených lamel na terapeutický a administrativní prostor, ve kterém se nachází i kuchyňská linka a zázemí pro práci s dokumentací.
  • Třetí místnost byla pojata pro multifunkční využití tak, aby se tam dobře cítili jednotlivci a rodiny, a zároveň byly zajištěné podmínky pro skupinovou terapii.

Klíčové prvky

  • Předěl pomocí dřevených lamel v místnosti pro individuální terapie a konzultace dodává útulnost a vzdušnost
  • V místnosti pro skupinovou terapii je navržen modulový systém nábytku a vytvořeno několik „zákoutí“, které se dají lezce pozměnit ve velký kruh na skupinovou terapii. 
  • Klíčovým prvkem je také žlutá pohovka, která pomáhá spoluvytvářet image ordinace. Svou hřejivou barvou ztělesňuje přátelskost a útulnost – její výraznost a symbolika by se tak dala přirovnat k pohovce z kavárny seriálu Přátelé, pohovce Jana Krause v známé talkshow apod.

Svět doplňků

  • Čekárnu dělí moderní police, která může sloužit i jako knihovna, popř. v budoucnu jako dětská zeď s drobnými hracími prvky.
  • Jemné přírodní barvy, obrazy, dřevené prvky v terapeutickém prostoru mají za cíl nejen zklidnit, zharmonizovat a upoutat pozornost, ale i vytvořit celkové bezpečné a podpůrné místo.
  • Volba decentních žluto – zlatých kombinací vytváří dojem určité výjimečnosti a zároveň důležitosti – tyto prvky říkají, vážíme si Vás jako klientů – tento přístup je zvláště u lidí s duševními problémy velmi důležitý a pomáhají hned od začátku navozovat pocit důvěry (na rozdíl od sterilní bílé, která podvědomě definuje chladnost a strohost prostoru).

Fotografie

 Email: info@childroomboom.cz

2022 ChildRoomBoom ®

+420 777 481 265

+420 776 805 732